Kdo jsem

Začal jsem programovat ve třetí třídě v QBASICu podle návodů v časopise ABC a pořád mě to baví.

Jsem softwarový vývojář z Brna. V IT a SW vývoji pracuji od roku 2008.

Působím jako vývojář na volné noze. Specializuji se na moderní Javascriptové aplikace v cloudu (Amazon). Provedu Vás všemi úskalími softwarového vývoje a dodám výsledek přesně podle Vašich požadavků. Včetně těch, o kterých ještě ani nevíte, že byste je vůbec měli mít.

Mám zkušenosti jak se startupovými projekty (DreamROI), tak s prací na informačních systémech ve velké organizaci (Masarykova univerzita – Facility management a inteligentní budovy) i se zahraničními klienty (USA, Austrálie). Podívejte se na moje reference.

My face

Proč si vybrat právě mě

Co nabízím

Webové aplikace

Webové aplikace

Vyvíjím komplexní webové služby, které v jádru obvykle skýtají nějakou složitější logiku.

Cloudové aplikace

Cloudové aplikace

Konzultace a vývoj zejména v Amazon Web Services. Jsem schopný navrhnout celkovou architekturu aplikace a doporučit vhodné služby v rámci AWS, nebo i celou aplikaci vyvinout.

Rozšíření pro prohlížeče

Rozšíření pro prohlížeče

Mám zkušenosti s rozšířeními do prohlížeče, které můžou například automatizovat rutinní úkoly prováděné ve webových aplikacích.

Rozšíření softwarových systémů

Rozšíření softwarových systémů

Ať už na míru nebo komerčních řešení s podporou rozšíření (nová funkcionalita, datový model, UI, API)

Mikroslužby a API

Mikroslužby a API

Umím vyvinout jednoduché jednoúčelové aplikace, které automatizují Vaše činnosti nebo například zajišťují integraci různých systémů.

Údržba stávajících systémů

Údržba stávajících systémů

Jsem otevřený kontrkatům na udržování a rozvoj existujícího systému, které sice jsou dlouhodobé, ale vyžadují pouze menší množství času.

Jak pracuji

V zásadě nabízím řešení problémů, které lze řešit pomocí softwarových systémů. Nechci na tomto místě uvádět seznam technologií, se kterými pracuji, protože jejich výběr obvykle není něco, co by musel dělat zákazník. Navržení správného řešení Vašeho problému je moje práce, ne Vaše. Vaším úkolem naopak je ujasnit si, co přesně chcete a potřebujete.

Jak své vlastní, tak některé projekty pro zákazníky vyvíjím pro cloud. Cloud je obzvlášt vhodný pro začínající služby, kde jsou problémem vyšší počáteční náklady a naopak zhroucení ve chvíli, kdy služba začne být úspěšná, kvůli nedostatečnému výkonu. Ve výsledku to funguje tak, že když na stránku nikdo nepřijde, neplatíte nic, a celkové cena se odvíjí od počtu uživatelů. A jejich počet může růst v podstatě neomezeně a aplikace bude stále stíhat.

Co je pro Vás důležité – Nabízím vývoj aplikací pro cloud jako kompletní balíček. Aplikaci naprogramuji tak, aby v cloudu levně, spolehlivě a efektivně běžela, poskytnou skripty pro nasazení, díky kterým aplikaci snadno zprovozníte, a nastavím tak, aby se aplikace automaticky aktualizovala vždy, když se v kódu provede nějaká úprava.

Níže se podívejte i na další typy úkolů, na kterých pro Vás budu rád pracovat.

Jak mě kontaktovat

Co za to

Moje aktuální hodinová sazba je 1000 Kč/hod. Nejsem plátcem DPH. Pro dlouhodobé projekty jsem ochotný poskytovat slevu z hodinové sazby.

Pokud se domluvíme na úkolovém ocenění, budu cenu zakládat na svém časovém odhadu a této hodinové sazbě, ale chápu, že pro mnoho zákazníků je to preferovaná varianta. Moje nabídkové ceny za kompletní projekty vždy počítají (kromě času na vývoj) i s dostatečným časem na analýzu a návrh řešení, dostatečné testování, zapracování připomínek uživatele a finální nasazení. Pokud se neobjeví zásadní neočekávatelné problémy, cena je konečná. Nebudu z vás tahat vícepráce za to, že chcete dát tlačítko na opačnou stranu, než kam jsem ho původně umístil.

Zde bych jen rád doplnil drobnou poznámku – chápu, že Vám tato sazba může přijít vysoká, nicméně mám pro následující argumenty:

Odborné vzdělání

Kromě práce jsem úspěšně dokončil Ph.D. studium na FI MU. I když jsou požadavky na software vyvíjený v akademické sféře odlišné od těch, které se objevují v komerční, jsem přesvědčen, že tato zkušenost přináší výhody i při "klasickém" vývoji: