Kdo jsem

Začal jsem programovat ve třetí třídě v QBASICu podle návodů v časopise ABC a pořád mě to baví.

Jsem softwarový vývojář z Brna. V IT a SW vývoji pracuji od roku 2008.

Působím jako vývojář na volné noze. Specializuji se na moderní Javascriptové aplikace v cloudu (Amazon).

Mám zkušenosti se startupovými projekty (DreamROI), s prací na informačních systémech ve velké organizaci (Masarykova univerzita – Facility management a inteligentní budovy) i se zahraničními klienty (USA, Austrálie). Provedu Vás všemi úskalími softwarového vývoje a dodám výsledek přesně podle Vašich požadavků. Včetně těch, o kterých ještě ani nevíte, že byste je vůbec měli mít.

My face

Proč si vybrat právě mě

 • ...
  Mám přehled a zkušenosti – Znám všechny aspekty vývoje: od analýzy přes návrh včetně datového modelu přes implementaci až po dlouhodobý provoz systémů.
 • ...
  Naslouchám uživatelům – Aplikaci, která je pro uživatele nepřehledná nebo nepohodlná, nebudou používat. Požadavky uživatelů a maximální užitek pro ně je pro mě stejně důležitý jako kvalita návrhu a samotného kódu.
 • ...
  Dodávám kompletní řešení – Chápu, že dodávka automaticky musí obsahovat i věci, které nejsou explicitně zmíněny v zadání. Můj bývalý šéf říkal, že když si jde koupit auto, také nemusí říkat, že má mít volant.
 • ...
  Nevynalézám kolo – Věřím, že je důležité do nejvyšší možné míry používat již existující projekty. Tím šetřím vaše peníze.
 • ...
  Neustále se učím – Uvědomuji si, že zdaleka nevím všechno, a neustále se učím a posouvám dál - ať už úplně nové technologie, nebo vhodné best practices.
 • ...
  Umím říct ne – Umím odmítnout projekt. Spolupráce musí být výhodná pro obě strany a ne vždy je pro klienta zakázkový vývoj to nejlepší řešení. Když není nutný, směruji klienty k vhodnému krabicovému řešení, které bývá levnější. Také se nepouštím do projektů, na které nemám odbornost.
 • ...
  Nemám jen jedno kladívko – Znám široké spektrum dostupných platforem, jazyků a nástrojů. Cílem je nalézt nástroj, který je nejvhodnější na řešení daného problému, ne snažit se za každou cenu přizpůsobit problém známé technologii.
 • ...
  Nevytvářím nové problémy – Snažím se řešit existující problémy, ne vytvářet nové. Jsem přizpůsobivý. Pokud je to aspoň trochu možné, respektuji váš výběr technologií. Pokud chcete napsat plugin do vašeho hepldesk software, nebudu vás převědčovat, že ho máte změnit, protože se v něm pluginy píší příliš složitě.
 • ...
  Znám best practices – Vždy věnuji čas tomu, abych pochopil a přizpůsobil se filozofii produktů, se kterými pracuji. Nepochopení základních konceptů je často zdrojem nespolehlivých, nevýkonných a neflexibilních řešení.
 • ...
  Nezpůsobuji závislost – Pracuji tak, abyste mě později nepotřebovali. Vždy předám zdrojové kódy a přístupové údaje. Kód komentuji a píši srozumitelně. Práci tedy může převzít kdokoliv jiný.

Co nabízím

V zásadě nabízím řešení problémů, které lze řešit pomocí softwarových systémů. Nechci na tomto místě uvádět seznam technologií, se kterými pracuji, protože jejich výběr obvykle není něco, co by musel dělat zákazník. Navržení správného řešení Vašeho problému je moje práce, ne Vaše. Vaším úkolem naopak je ujasnit si, co přesně chcete a potřebujete.

Jak své vlastní, tak některé projekty pro zákazníky vyvíjím pro cloud. Cloud je obzvlášt vhodný pro začínající služby, kde jsou problémem vyšší počáteční náklady a naopak zhroucení ve chvíli, kdy služba začne být úspěšná, kvůli nedostatečnému výkonu. Ve výsledku to funguje tak, že když na stránku nikdo nepřijde, neplatíte nic, a celkové cena se odvíjí od počtu uživatelů. A jejich počet může růst v podstatě neomezeně a aplikace bude stále stíhat.

Co je pro Vás důležité – Nabízím vývoj aplikací pro cloud jako kompletní balíček. Aplikaci naprogramuji tak, aby v cloudu levně, spolehlivě a efektivně běžela, poskytnou skripty pro nasazení, díky kterým aplikaci snadno zprovozníte, a nastavím tak, aby se aplikace automaticky aktualizovala vždy, když se v kódu provede nějaká úprava.

Níže se podívejte i na další typy úkolů, na kterých pro Vás budu rád pracovat.

Webové aplikace

Webové aplikace

Vyvíjím komplexní webové služby, které v jádru obvykle skýtají nějakou složitější logiku.

Cloudové aplikace

Cloudové aplikace

Konzultace a vývoj zejména v Amazon Web Services. Jsem schopný navrhnout celkovou architekturu aplikace a doporučit vhodné služby v rámci AWS, nebo i celou aplikaci vyvinout.

Rozšíření pro prohlížeče

Rozšíření pro prohlížeče

Mám zkušenosti s rozšířeními do prohlížeče, které můžou například automatizovat rutinní úkoly prováděné ve webových aplikacích.

Rozšíření softwarových systémů

Rozšíření softwarových systémů

Ať už na míru nebo komerčních řešení s podporou rozšíření (nová funkcionalita, datový model, UI, API)

Mikroslužby a API

Mikroslužby a API

Umím vyvinout jednoduché jednoúčelové aplikace, které automatizují Vaše činnosti nebo například zajišťují integraci různých systémů.

Údržba stávajících systémů

Údržba stávajících systémů

Jsem otevřený kontrkatům na udržování a rozvoj existujícího systému, které sice jsou dlouhodobé, ale vyžadují pouze menší množství času.

Jak mě kontaktovat

Co za to

Moje aktuální hodinová sazba je 1000 Kč/hod. Nejsem plátcem DPH. Pro dlouhodobé projekty jsem ochotný poskytovat slevu z hodinové sazby.

Pokud se domluvíme na úkolovém ocenění, budu cenu zakládat na svém časovém odhadu a této hodinové sazbě, ale chápu, že pro mnoho zákazníků je to preferovaná varianta. Moje nabídkové ceny za kompletní projekty vždy počítají (kromě času na vývoj) i s dostatečným časem na analýzu a návrh řešení, dostatečné testování, zapracování připomínek uživatele a finální nasazení. Pokud se neobjeví zásadní neočekávatelné problémy, cena je konečná. Nebudu z vás tahat vícepráce za to, že chcete dát tlačítko na opačnou stranu, než kam jsem ho původně umístil.

Zde bych jen rád doplnil drobnou poznámku – chápu, že Vám tato sazba může přijít vysoká, nicméně mám pro následující argumenty:

Odborné vzdělání

Kromě práce jsem úspěšně dokončil Ph.D. studium na FI MU. I když jsou požadavky na software vyvíjený v akademické sféře odlišné od těch, které se objevují v komerční, jsem přesvědčen, že tato zkušenost přináší výhody i při "klasickém" vývoji: